Süütevahendid

Väike süütekuubikute test

Proovisin ära nii FireUp naturaalsed süütekuubikud, Eres Aanmaaknlokjes valged süütekuubikud ja veel üht teist, kuid testisin põlevust ja põlemiseaega vaid kahe esimese puhul. Siin on tulemused.

Esimesena astub sinu ette FireUp süütekuubik kogu oma pruunis hiilguses.

FireUp grilli süütekuubikud

Nüüd on Eres Aanmaaknlokjes’i kord. Seda nimetatakse vist kuivpiirituseks? Samast ainest tablette kasutatakse ka näiteks matkapriimuste kuumaks ajamiseks. Seega võiks see põleda üsna kaua, eks? Selgub, et hoopis vähem kui naturaalne kuubik, kellega ta võistles Tulemused on siin ja peab tunnistama, et leegi kõrguses ning süttivuses teeb ta FireUp kuubikutele ära.

Eres aanmaaknlokjes grilli süütekuubikud

Seega tuulisema ilmaga võib täitsa mõelda nende valgete kuubikute kasutamisele, aga muul juhul eelistan pigem esimesi, sest need on naturaalsete õlide baasil, põlevad kauem ja kuigi suitsevad kõvasti kui tuul leegi ära puhub ja kuubik veel söestunud ei ole (nagu küünlataht, ka lõhn on sama), siis need valged kuubikud lõhnasid jälle kuidagi liiga tehniliselt.

Naturaalsed süütekuubikud

Päris huvitav toode on ka Hansa Sytytyspala, ehk süütetikk, mis paistab olevat sama asi, nagu see naturaalne süütekuubik, aga selle otsas on veel tikuväävel, nii et teoreetiliselt saaks lihtsalt tikku tõmmata ja selle lihtsalt grillsüte juurde sättida. Reaalselt see nii lihtne pole, sest kuigi tikuväävel on suur, ei süüta see enamasti tikku, vähemalt siis kui mingigi tuuleke ligiduses on. Üldiselt on päris huvitav ja kasutatav toode.

Hansa süütetikk sytytyspala grillimiseks

Samas on saadaval ka sellised immutatud süütekuubikud, mida naljalt põlema ei saagi. Annab teist ikka tikuga kõrvetada, enne kui kuubik lõpuks vaevaks võtab ja põlema läheb. Dr Fire on Läti grillisüüte- ja grillsöebränd, aga selle kogemuse põhjal seda kahjuks soovitada ei saa.

dr fire 100 süütekuubikud

Kuidas sina tavaliselt söed põlema saad?

“Süütevahendid” on saanud 3 vastust

  1. kirju ütleb:

    Aga mida arvata soovitusest, et “tehniliste” vahendite asemel valada sütele tavalist toiduõli süütamiseks?

  2. Tuleroog ütleb:

    Sobib küll!

  3. m ütleb:

    Põlema saab kodustes tingimustes hästi ka kuumaõhupuhuri või gaasipõletiga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga