Parim grillsüsi

Tegin väikse testi. Või äkki tegin suure testi, sest tegelikult testisin läbi enamuse Eestis müügil olevatest grillsütest. Tegin seda nii, et valasin esmalt kogu pakendi sisu maha ning sorteerisin kõik seal sisalduva kolme hunnikusse. Suured (v-o isegi liiga suured) tükid, keskmised tükid ja puru, millega pole ühel toiduvalmistajal küll suurt midagi peale hakata.

Erinevused olid üllatavalt suured. Ongi nii, et vabalt võid osta umbes sama raha eest hea või väga kehva grillsöe. Need tulemused on mõnes mõttes vaieldavad. Nimelt testisin igast (erandiks oli kõige halvem, mida topelttestisin, et kindel olla) tootest vaid ühe paki, seega võis idee järgi olla nii, et just see konkreetne pakk oli nii kõvasti kaubandusvõrgus reisides nuuti saanud, et kõik söed seal sees puruks olid muljutud. Samas, see poleks ka ühe paki puhul vabandatav, siis ongi mingi jama kvaliteedi tagamisega.

Grillsöed

Grillsöe testis nr 1 osalejad

Kammides poed läbi veel teist korda, lisades sinna just ehituspoode, sain mõne paki juurde.

Testitud grillsöed 2

Grillsöe testis nr 2 osalejad (märka 50-liitrist pakki!)

Testimise visuaalne osa nägi välja nii:

Grillsüte teise laari test

Grillsüte teise laari test

Ja nii:

Parim grillsüsi, grillsüte test

Grillsöe test, esimene ports

Kõige kehvematena näitasid end BBQ Grill, BBQ Star, ICA (Rimi) Charcoal ja Party Ogles. Rahul ei saa olla ka Big Green Egg tammepuidusöega, mis on oma kõrge hinna eest üllatavalt paljude puudustega.

Kehvad grillsöed

Kõige halvem ja kasutum osa grillsöepakist on see peenike söepuru või ka lihtsalt sentimeetrised tükid. Samas ei ole ideaalne ka väga suurte tükkide olemasolu. Neid saab küll vajadusel katki teha, aga miks peaks midagi ise tegema kui see võiks olla tootja mure. Igal juhul jäi ühe naljaka asjana silma ka ühes pakis leidunud hiidsüsi:

Hiiglaslik grillsüsi

Kes on võitis, kes paistis silma eriti hea kvaliteediga ehk ühtlase ja piisava suurusega söetükkidega ning vähese peenikese puruga? Trummipõrin…! Võtjaks ostusid:

Grillon suuretükiline grillsüsi

Marienburg grillsüsi

Grillit lehtpuusüsi

Greencoal 1-2-3 Start grillsüsi

Big Green Egg grillsüsi

Iga konkreetse grillsöe kohta saab üksikarvustusi lugeda siit: http://www.arvustus.com/grillsüsi

Vaatad, et mingi oluline grillsüsi on testimata jäänud? Saada kommentaarina selle nimi ja kust seda leiab ning testin ära!

“Parim grillsüsi” on saanud 2 vastust

  1. Aario ütleb:

    Oleks soov saata enda toode teie testi kuidas se oleks võimalik?

  2. Tuleroog ütleb:

    Olge hea ja kirjutage tuleroog@tuleroog.ee !

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga