Restihari

Grillresti puhastushari

Sellisest grillresti harjast palju abi pole

Grillrest läheb, teadagi, üsna kiiresti selliseks, et tekib tahtmine see ära puhastada. Täpsemalt juhtub see peale iga grillimist, seega peaks see olema võimalikult lihtne. Fairyga pesemised võib ära unustada, seal on vaja midagi tõhusamat ja just füüsilises mõttes. Terashari on selleks tööks ideaalne. Kraabid resti korralikult mõlemalt poolt piki restivardaid ära ning paned siis punaste süte peale, et kõik lahtine rasv ja toidutükid ära põleks. Pärast võid majapidamispaberiga veel üle käia.

Osta korralik hari või ole valmis iga mõne korra järel uut odavat ostma. Siin üks näide, mis juhtub kehva harjaga rutem kui sa tahaks. Antud mudelil on veel see puudus, et traatharjaste osa suuremat kasutada ei saagi, sest seda grillresti vastu panna üritades jääb esmalt ette see vasakul näha olev kaabitsaosa. Seepärast ongi harjased eelkõige paremalt poolt kulunud, et keskmiseid ja vasakpoolseid lihtsalt kasutada ei saagi. Mis on selle meistri peas, kes selliseid riistu taob, tahaks küsida.

Muide, ebakvaliteetsete harjadega võid isegi oma tervist ohustada. Katsetasin hiljuti üht odavat harja, millega nühkides märkasin — ja hea, et märkasin — et terve rida peenikesi traatharjaseid vedeles pärast grillplaadi peal! Puhastasin paberrätikutega, aga need hoidsid päris hoolega plaadi küljes kinni ning seetõttu pesin plaadi kraani all üle, hõõrusin nõudepesuharjaga. Hiljem leidsin plaadilt sellest hoolimata kaks väikest traatharjast. See on küll viimane asi, mida sa endale sisse süüa tahad, seega ole ettevaatlik ja:
1. Osta korralik hari
2. Kontrolli pinnad peale harjamist üle

“Restihari” on saanud 2 vastust

  1. Elina ütleb:

    Tere!
    Palun abi, kust saaks osta ise malmpajast ehitatud grillile ümmargust metallresti.
    Suured tänud vastuse eest juba ette!

  2. Tuleroog ütleb:

    Kui grill on ise ehitatud, siis ilmselt ei ole see ühegi standardse grilli mõõtu ja poest ehk täpselt sobivat resti ei õnnestugi osta. Seega kõlab pigem kusagil tellimise moodi. Ma uuriks Sinu asemel esmalt mõnelt tuttavalt sepalt või keevitajalt. On Sul mõni selline?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga