Kust grill osta

Kust omale grilli võiks osta? Koha osas on vaid üks soovitus: osta sealt, kus on (sulle meelepärane mudel) odavam. Võib-olla on see koht suvaline toidupood, võib-olla ehitus- või aianduspood, võib-olla mingi kuulutuste sait, kust saad kellegi kasutatud grilli soodsalt kätte ning võib-olla mõni netipood. Viimasel juhul on lootused soodsamalt saada päris suured, samas pead arvestama, et tarneaeg võib olla pikk ja kontrolli üle, kas siis kui arvestad juurde ka postikulud, on hind endiselt soodsam.

Tegin 2016 hooaja valikutest poodide kaupa väikese ülevaate. Kindlasti on paljud kohad välja jäänud, aga mitmed tuntumad siiski sees. Mõnel puhul ei jäänud kogu grillide valik pildile, sest neid asus mitmes kohas, aga üldise ülevaate annab küll.

Kõige suurema valikuga paistis subjektiivse hinnangu kohaselt silma Bauhaus.

Grillid Bauhaus

 

Huvitava butiigitundega grillikaupade pood on Homeyard, kus grillide valik just suur ei ole, aga see-eest on valitud iga valdkonna parimad. Nemad on ka Big Green Egg’i maaletoojad ning sealt leiab ilmselt ainsana peaaegu kogu EGGide perekonna, alates pisimast ja peaaegu kõige suuremateni välja. Söegrillidest pakutakse veel vaid Dancook’i kuppelgrille, gaasigrillidest on saadaval aga isegi ligi 6000 eurone Fire Magic Aurora A540. Seega valik pole suur, aga on see-eest väga kvaliteetne. Lisaks paras hulk asjalikke grilltarvikuid.

Homeyard grillid ja grilltarvikud, dancook, big green egg

 

Haabersti RIMIs on kõrvuti kohad leidnud Grillimaailm ning Kodu & Köök, seega mahutan need esmalt ühele pildile. Grillimaailm on keskendunud eelkõige Weberile, aga leiab sealt ka kuulsa Big Green Eggi keraamilise grilli soodsama koopia Kamado Joe. Lisaks hulga grillkastmeid, rõhuga teravamatel.Grillimaailm ja Kodu & Köök Haabersti Rimis

Grillimaailma nimelises kaupluses jääb silma, et nii mitmekesist Weberi valikut on väga vägestes poodides.

Grillimaailm

 

K-Rauta grillide valik väga suur ei olnud, aga igas kategoorias (gaas, süsi, elekter) oli midagi valida:

Grillid K-Rauta

 

Motonetis, Lasnamäel Tähesajus asuvas kõike müüvas poes on muidugi ka grillid saadaval, rõhuga eeskätt Weberi ja Mustangi brändil, aga silma hakkas ka mingi Green Eggi laadne toode, mis oli veelgi soodsam kui isegi Kamado Joe, makstes midagi 400 euro kanti. Ka kvaliteet polnud muidugi päris see.

Motonet grilltarvikud

 

Horteses oli mitte hiigelsuur, aga kvaliteetne valik mitmesuguseid grille ja grillivarustust seejuures üks suuremaid gaasigrillide valikuid. Kunagi oli seal müügil ka Green Egg, aga sel aastal see enam silma ei hakanud (küll aga samas kamado stiilis BroilKing KEG).  Pildile ei mahtunud paremat kätt jäävad BBQ-ahjud.

Grillid Horteses

 

Bauhoffis on põhirõhk odavatel söegrillidel, aga leiab ka kvaliteetsemaid ning samuti gaasigrille. Ka kvaliteetset Weberi grillide lisavarustust on piisav hulk saadaval.

Grillid Bauhoff

Bauhoff-grillid-grilltarvikud

 

Hansaplant on läinud väga konkreetset rada, pakkudes minu märkamist mööda ainult Belgia firma Barbecook grille ja grillivarustust ning valik ei ole (seetõttu?) väga lai.

Hansaplant grillid grillvarustus Barbecook

 

Prisma valik on praktiline, väike ja odav. Sealt kauakestvat ja/või professionaalset grilli ei leia, aga odava ja seetõttu paratamatult kehvakese BBQ-ahju või mõneks suveks mõeldud ufo-grilli saab küll:

Grillid gaasigrillid söegrillid Prismas

 

Väga sarnane on ka Selveri valik, ka seal domineerivad odavgrillid, enamuses söegrillid, aga leiab ka gaasigrille, midamina Prismas näiteks näinud ei ole.

Selver BBQ grillid gaasigrillid söegrillid

“Kust grill osta” on saanud 2 vastust

  1. Tõnis ütleb:

    Prisma pildil esiplaanil olev odav junn teenib mind kolmandat aastat juba ja grillitud on sellega ikka ohtralt. Odav, aga hea riist lihtsale inimesele!

  2. Tiina ütleb:

    Seesama “junn”, millest Tõnis räägib, pidas meil 5 aastat vastu, nüüd kuuendal aastal vaatame, et vaja välja vahetada. Gurmeetoitu just ei saa ja kui on oma terrass, siis on pigem kummaline vaadata seda väikest grilli, aga ajab väga edukalt asja ära 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga